otec Martin Holík

Otec Martin Holík

Kniha, film, koncert, divadlo

Dostal jsem, prolistoval jsem, přečetl jsem, vyslechl jsem, připravil jsem, shlédl jsem, doplnil jsem, konzultoval jsem, nadchnul jsem se, zklamal, potěšil.

Tvář srdce Marie z Magdaly

22. července 2023
Tvář srdce Marie z Magdaly

V recepci Proglasu v Brně na Olomoucké máme – a kdo jste u nás už byli, to víte – výstavní galerii. Po ojedinělé výstavě duchovních intarzií dolnodobroučského Jana Maříka jsou nyní k vidění velkoplošné obrazy malířky a výtvarnice Lenky Vojtěchové.

Účast v pořadech České televize

6. července 2021
Účast v pořadech České televize

O účasti v pořadu České televize Sváteční slovo pojednává předchozí článek. Zde jsou k dispozici linky na moji účast v dalších pořadech České televize.

Sváteční slovo Martina Holíka v České televizi

5. července 2021
Sváteční slovo Martina Holíka v České televizi

Během let jsem pro Českou televizi několikrát připravil Sváteční slovo. Některá zmiňuji ve starších článcích, zde je přehledovka od roku 2006 do roku 2021.

Uchem jehly se Zbygnievem Czendlikem

12. března 2021
Uchem jehly se Zbygnievem Czendlikem

Cyklus Uchem jehly z lanškrounské fary obsahuje také rozhovor P. Zbygniewa Czendlika s mojí maličkostí.

Zakázaný Bůh - 7. část

1. března 2021
Zakázaný Bůh - 7. část

Kolega a kamarád Honza Hanák je hlavním tahounem a protagonistou zajímavého cyklu dokumentů o církvi za totality nazvaného Zakázaný Bůh. 25. února byla na ČT2 vysílána premiéra 8/13 dílu s názvem Normální je jíst, ne nejíst a pojedává o tajné práci s mladými křesťany, mezi nimi i o táboře Radost, kde jsem vyrůstal. Videoarchiv.

ČT - Sváteční slovo Martina Holíka

31. ledna 2021
ČT - Sváteční slovo Martina Holíka

O soužití lidí, kteří jsou si nablízku, ač se třeba nikdy nespatří.

Některé knihy jsou na celý život

17. dubna 2020
Některé knihy jsou na celý život

Konečně se podařilo dostavět nový kostel, když tu kanovník Smith uslyšel v noci sirény ohlašující nálet. „Věděl, že by raději umřel přirozeně v posteli, než aby ho rozpárali jako mučedníka, a zdálo se mu, že shořet zaživa za leteckého náletu je ještě horší. Ale naházel na sebe šaty a spěchal do kostela, zatímco cestou uvažoval, jestli by bylo hříchem uhasit zápalnou pumu svěcenou vodou a litoval, že se na to nemůže zeptat kanovníka Bonnyboata.“

Při vstupu na internet

Všemohoucí, věčný Bože, tys nás stvořil ke svému obrazu a nařídil nám, abychom všechno dobré, pravdivé a krásné hledali především v božské osobě tvého jednorozeného Syna, našeho Pána, Ježíše Krista.
Prosíme tě, dej, abychom na přímluvu svatého Izidora, biskupa a učitele, na cestách internetem vedli své ruce a oči k tomu, co je milé tobě, a každého člověka, kterého potkáme, přijímali s láskou a trpělivostí.
Skrze Krista, našeho Pána. Amen.