otec Martin Holík

Otec Martin Holík

Malá slavnost

Malá slavnost

Při mši svaté u svatého Augustina v Brně jsem ve čtvrtek poděkoval Bohu i lidem za dvacet let daru kněžství.

Hlavní rubrika: Křesťanství, církev, společnost
Rubriky: Křesťanství, církev, společnost
Datum zveřejnění: 14. prosince 2007

Konala se u svatého Augustina v Brně, Masarykově čtvrti v Brně, kam patřím jako kaplan. Radosťáci zpívali, Holíci chystali,  farníci připravili jako dárek pěknou štolu; po mši svaté bylo připraveno pohoštění v sále fary. Hřebem večera bylo předání dárku v podobě těchto stránek. Kdo ví, jak je možné, že doména martinholik byla volná. Takže - uvidím,jak budu moci a umět na ni přispívat. Radost mi také udělal stavebnice blikajícího vánočního světla. Tím rodiče dle návodu mohou zabavit své dorůstající dítě, které už udrží pájku.  :-) To jsem zvědav, kdy to spíchnu.

Nick Winton, Meeting Brno, 21. 5. 2026

„Odpuštění není dar pro ty, kteří se chovali špatně.
Je to dar pro nás samotné, abychom mohli jít dál s lepším srdcem.“

Někdo mě přijal

Připomeňme si ústřední pravdu našeho života: přišli jsme na svět, protože nás někdo přijal; jsme stvořeni pro lásku, jsme povoláni ke společenství a bratrství. Tento fakt našeho bytí nás podepírá zejména v dobách nemoci a křehkosti.

Při vstupu na internet

Všemohoucí, věčný Bože, tys nás stvořil ke svému obrazu a nařídil nám, abychom všechno dobré, pravdivé a krásné hledali především v božské osobě tvého jednorozeného Syna, našeho Pána, Ježíše Krista.
Prosíme tě, dej, abychom na přímluvu svatého Izidora, biskupa a učitele, na cestách internetem vedli své ruce a oči k tomu, co je milé tobě, a každého člověka, kterého potkáme, přijímali s láskou a trpělivostí.
Skrze Krista, našeho Pána. Amen.