otec Martin Holík

Otec Martin Holík

Aplikace do mobilu: Průvodce adventem

Aplikace do mobilu: Průvodce adventem

Aplikace názvem sama říká, čím je. Provedením je sparťansky úsporná, ale v tom zároveň tkví její kouzlo. Na každý den doby adventní okruhu vánočního nabízí vše potřebné.

Hlavní rubrika: Appky
Rubriky: Appky
Datum zveřejnění: 30. listopadu 2018

Menu je vodorovné, ouško nese datum a název dne.

Začíná se sadou biblických odkazů na příslušné liturgické texty. Znamená to vybídnutí: Nalistuj v Písmu, podívej se, co textu předchází a co navazuje. Běž na mši svatou, tam texty uslyšíš.

Obchod play-Piktogram-AndroidNásleduje citace celého nebo úryvku evangelia.  Po ní je připojena úvaha. Autorů je tolik, že se nestane, že by vás některý styl nudil. Letos byly použity myšlenky těchto autorů: papež František, Raniero Cantalamessa, Vojtěch Cikrle, Juraj Jordán Dovala, Bruno Ferrero, Gilberto Gillino, Anselm Grün, Daniela Fischerová, Karel Herbst, Tomáš Holub, Jan Kronštadtský, Šarbel Machlúf, James Martin, Paul Marie de Mauroy, Alessandro Pronzato, Timothy Radcliffe, Robert kardinál Sarah, Rami Shapiro, Václav Trmač, Jan Maria Vianney, Maria Teresa Zattoniová.

Po úvaze je vybídnutí ke konkrétním skutkům. Denní text je uzavřený otázkami, které jdou ke čtenáři. Například: Jakým směrem se ubírá moje uvažování, příprava na Vánoce?

Důležité upozornění: Appka je aktualizována až těsně před začátkem každého nového adventu, v době vzniku tohoto textu ještě obsahovala advent 2018. Texty a appku připravuje již po osmnácté Pastorační středisko brněnské diecéze. Dobré prožití adventu!

Modlitba COMECE a CCEE biskupů

Bože, náš Otče, Stvořiteli světa, všemohoucí a milosrdný,
z lásky k nám jsi poslal na svět svého Syna
  jako lékaře našich duší a našich těl.
Shlédni na své děti, které se v této obtížné, zmatené a zděšené době
  v mnoha částech Evropy a světa na Tebe obracejí
  a hledají sílu, spásu a úlevu.
Osvoboď nás od nemoci a strachu,
 uzdrav naše nemocné, utěš jejich rodiny,
 dej moudrost našim vládcům,
 sílu a odměnu našim lékařům, sestrám a dobrovolníkům,
 věčný život zemřelým.
Neopouštěj nás v okamžiku zkoušky,
 ale osvoboď nás ode všech hříchů.
O toto prosíme Tebe,
 který se Synem a Duchem Svatým žiješ a kraluješ na věky věků
Amen.
Maria, matko uzdravení a naděje, oroduj za nás!

Předsedové biskupských konferencí zemí Evropy, CCEE a COMECE, se obrací na věřící v době pandemie COVID-19 s touto modlitbou.