otec Martin Holík

Otec Martin Holík

Rádi bychom vám zatleskali

Rádi bychom vám zatleskali

Máme o mnohé z vás obavy, milí posluchači. O vás, kteří jste očkovaní i posilující dávkou proti koronaviru. O vás, kteří nejste očkovaní vůbec. O vás, kteří velmi dlouho čekáte na potřebný operační zákrok a není sil a prostoru, aby se dala operace uskutečnit. Máme starost o vás, kteří si netroufáte jít do ordinace, abyste se nenakazili, a telefon ne a ne sestra v ordinaci vzít. Máme starost o vás, kteří jste osamocení a vaši blízcí k vám nemohou na návštěvu kvůli bezpečnosti, kvůli zákazu, kvůli karanténě. Máme starost o své vlastní rodiny.

Hlavní rubrika: Křesťanství, církev, společnost
Rubriky: Křesťanství, církev, společnost, Novinky
Datum zveřejnění: 26. listopadu 2021

Je to taková prachmizerná doba, rozvrkočená navíc politickou nestabilitou.

Každý člověk touží po dokonalosti a štěstí. Věřící člověk se vztahuje k apelu Boha, kterému uvěřil, a jenž říká: Buďte svatí, jako i já jsem svatý. Ideálu ale nejsme schopni dosáhnout. To může vést k frustraci. Příčinou je strukturální hřích, do něhož se namáčíme každý den, aby nás milosrdenství Boží denně vytahovalo a sušilo na svém milujícím srdci. Hybnou silou našeho upadání, abychom vstali, je láska. Ta proměňuje svět. Z lásky jsem ohleduplný, z lásky se chovám prozíravě a předpokládatelně, z lásky se žením a vychovávám děti. A chráním se před nemocemi.

Jsem nemocen a sláb, ale půjdu s radostí, odpověděl bratru Metodějovi starší bratr Konstantin na jeho prosbu, zda by s ním šel na Velkou Moravu.

Ano, já jako jednotlivec i celá redakce prosíme Ty z vás a vaše blízké, kteří se nechcete nechat očkovat z principu, bojíte se nebo máte pochybnosti o účelnosti takového kroku: Vyhledávejte radu u toho, kdo je moudrý, pečlivě věci zvažujte, ale důležitá rozhodnutí přespříliš neodkládejte… Věřte papeži Františkovi, věřte předesdovi ČBK Janu Graubnerovi, věřte vědeckým kapacitám.

Nejsem si jistý prověřeností vakcíny, nemám z toho žádnou radost, žiji zdravě a otužuji se, a taky už jsem to prodělal a věřím, že mám půl roku protilátky, a taky se říká, že jsou po očkování vedlejšáky, i když - tomu zrovna moc nevěřím. Vidím, že nemocnice jsou přeplněné, pokolikáté už, a říkají mi moji blízcí, že vyšší proočkovanost populace pomůže, takže i když věřím ve své dobré zdraví, vidím, že je načase původní odmítavé stanovisko přehodnotit, zaregistruji se a zaběhnu na první dávku. Pak se uvidí.

Tohle pokud si řeknete, milí a milovaní neočkovaní, šéfredaktor Pavel Mikšů a drtivá většina pracovníků a spolupracovníků Proglasu v poměru 96:2 vám za to zatleskáme, poděkujeme a přidáme pěknou písničku.

Kéž bychom hraničili s Božím královstvím na všech stranách.

Audioverze

Svatý Josefe - Patris Corde

Buď zdráv, ochránce Vykupitele
a snoubenče Panny Marie.
Tobě Bůh svěřil svého Syna,
do tebe Maria vložila svou důvěru;
s tebou Kristus dorostl v muže.
Svatý Josefe, buď i naším otcem
a veď nás cestou života.
Vyprošuj nám milost, milosrdenství a odvahu
a ochraňuj nás před každým zlem. Amen.