otec Martin Holík

Otec Martin Holík

Milý Deníčku, vyzvedávals někdy poštu?

Milý Deníčku, vyzvedávals někdy poštu?

Milý Deníčku,
víš, když jsi koronaviroohleduplný ke kurýrům a sjedeš si pro zásilku sólo do takových těch truhlíků, co bývají třeba u hypermarkteů, jak ony umí tajuplně cvaknout a otevřít se, což chce ovšem kumšt, - tož toto Ti chcu říct a poradit, aby ses toho Ty mohl vyvarovat: 

Hlavní rubrika: Můj Deníčku
Rubriky: Můj Deníčku, Niterné
Datum zveřejnění: 2. dubna 2020

Nejprve se prosím podívej na net, jaká je adresa teho supermarketu, kde Ty truhlíky bývají. Když to podceníš, jsi odsouzen bloumat po podzemním parkovišti velikosti Kroměříže. Až konečně najdeš vchod do hyperoše, musíš se potupně ve vchodu ptát: Paní, prosím, nevíte, kde jsou tady takové ty výdejní boxy? "Hm, to neviem". "A jsem tu prosím na Sportovní pěttisíc tři sta třicet pět?" Smutná paní - protože nemá zákazníky - Ti přeci jen trochu veseleji odpoví: "Nie, tu je Cimburkova pět".
No, ty galagtickomarkety jsou od sebe vzduchem tři sta metrů, autem tak asi kilák a půl, tři semafory, fajn poznávačka rodného štatlu. Pst, Pražáci si myslí, že v Brně máme hypermarket jediný, ale já už teď s jistotou vím, že dva!

No, tak tuhle fázi bychom měli za sebou, postupme dále. Jsi u nich, u truhlíků!!!

Prosím Tě, Deníčku, než naflákáš do obrazovky těch výdejních zásilkových boxů všechna svá nová i stará telefonní čísla, protože Ti to ledově klidně stále píše: "Zadali jste nesprávné telefonní číslo nebo kód", dříve, než se rozpomeneš, že naposledy před dvěma lety ses taky neobešel bez HELP linky a taky tenkrát to byl sjúpr trapas (protože chlapík live nechápe, proč nechápeš, že fakt nechápe), dřív, než tam napráskáš nejen zaslané SMS kódy, ale i svoje různé piny, které si ta mrcha jistě ráda zapamatuje, prostě dříve, než si budeš jist, že úplný blbec samozřejmě zcela určitě nejsi Ty, ale ten vychytralý výdejní automat, - rozhlédni se, zda ta řada výdejních boxů patří jedné jediné společnosti. Jakože jestli - víš - ta mírná barevná odlišnost v půlce té dlouhé řady šuflátek přeci jen něco nenaznačuje. Jestli Mall.cz neznamená přece jen ještě něco jiného než Pošta od Alzy...
Nojono, Alza fakt není Mall.cz.
A Ty jsi zadumán, Deníčku, vidím to na Tobě...

P.S.: Jo, a tohle se Ti taky ještě může někdy hodit: Prosímtě, - já vim: seš borec*kód*třicet*sekund*pali*pryč - tak tedy pokud to není nevyhnutelně nutné, neparkuj, při tom všem na hadici, kterou si předplatil na malé ruční myčce jiný řidič a čas mu už běží (pst! oni takoví chlapíci dost často upřeně hledí. A tento měl tak modré oči. A že Tě rádi vidí, nevíš přitom s úplnou jistotou, protože ty roušky, že).

Svatý Josefe - Patris Corde

Buď zdráv, ochránce Vykupitele
a snoubenče Panny Marie.
Tobě Bůh svěřil svého Syna,
do tebe Maria vložila svou důvěru;
s tebou Kristus dorostl v muže.
Svatý Josefe, buď i naším otcem
a veď nás cestou života.
Vyprošuj nám milost, milosrdenství a odvahu
a ochraňuj nás před každým zlem. Amen.