otec Martin Holík

Otec Martin Holík

Přátelé z Columbine School

Přátelé z Columbine School

Ke dvacátému výročí tragédie, která se stala zlomovou, zejména tím, že vše poprvé přenášely živě už rozšířené mobilní telefony. Dodnes umírají lidé, kteří si vyčítají, že přežili, zatímco jejich spolužáci ne. Stále se najdou další teroristé, kteří tento čin podle vzoru vrahů z Columbine School napodobují. :-(

Hlavní rubrika: Niterné
Rubriky: Niterné
Datum zveřejnění: 20. dubna 2019

rachel-scott-kapky-krve-Columbine-School_20041999Známe životní příběhy vrahů i obětí. Mezi zavražděnými studenty se staly známými především Ráchel Scottová a Cassie Bernallová, Obě byly hluboce věřící. Nezabili je proto, že byly věřící, ale obě zemřely přihlášeny ke Kristu. U Ráchel známe slova svědků tragédie; Eric se blíží ke zraněné Rachel; pátou kulkou ukončí její život. Ptá se jí doslova: "Do you believe in God now?" Odpovídá: "You know that I do...". Ráchel byla "bojovnicí Krista, která se k Pánu neotočila zády ani tváří v tvář smrti". Měla pozoruhodný život. V létě 1998 si do deníku zapsala: „Vím, že mi nezbývá ani rok života. Jsem připravená odevzdat se do rukou Božích.“ Jinde má obrys vlastní ruky. Pod ním stojí "Tyto ruce patří R. J. Scottové a jednoho dne se dotknou milionů lidských srdcí.“ O tři roky později se stala vzorem milionů mladých lidí.

20. dubna 1999 v hodině estetiky, dvě hodiny před smrtí, nakreslila obrázek. Je na něm pár očí a třináct slz, měnících se po dopadu na růži v kapky krve. Právě tolik lidí zahynulo.

Vrah Dylan si také vedl deník.
…"než opustím toto mizerný místo, zabiju tolik bezcennejch lidí, kolik jen budu moci."

Napsal také, že by chtěl s letadlem narazit do newyorského Empire State Building. Dylanovi by bylo 11. září 2001 přesně dvacet let!

Stejné místo, stejná doba, rozdílné osudy. Co máme my v tomto světě? Jednu velikou jistotu – Boží náruč, Toho, kdo zná naše jméno, zapsané mezi hvězdami dříve, než byl svět.

Colorado, USA, více na wiki

Svatý Josefe - Patris Corde

Buď zdráv, ochránce Vykupitele
a snoubenče Panny Marie.
Tobě Bůh svěřil svého Syna,
do tebe Maria vložila svou důvěru;
s tebou Kristus dorostl v muže.
Svatý Josefe, buď i naším otcem
a veď nás cestou života.
Vyprošuj nám milost, milosrdenství a odvahu
a ochraňuj nás před každým zlem. Amen.